Ruž za usne se koristi već više od 5.000 godina. Prema nekim ispitivanjima, provedenih za vrijeme Drugog svjetskog rata kada je vladala nestašica kozmetičkih preparata, žene su se izjasnile kako im je najviše nedostajao ruž za usne.
Najpopularniji oblik korištenja ruža za usne jest onaj u obliku kuglice. Dva su najbolja načina nošenja ruža za usne, jedan je nanošenje pomoću četkice za usne, a drugi je nanošenje sjajila na usne. Sjajilo se može nanositi samostalno ili povrh ruža kako bi on postao svjetliji.
Pri šminkanju usana koriste se i lineri za usne kojima isrtavate linije. Nekada se koriste i za nanošenje preko cijelih usana kako bi postigli tamniji i mat efekt. Ukoliko često koristite linere, dodatje malo kreme ili balzama za usne kako vam one ne bi popucale.
Ruž se sastoji od biljnog voska koji omogućava laše nanošenje, liposoma koji usne održavaju vlažnima, kamilice koja umiruje kožu, maslac afričkog drveta koji štiti usne od vjetra i hladnoće, silicijeve kiseline, UV filtera i vitamina E koji štiti usne od starenja.
Kako ne biste izgubili gipkost i mekoću usana, prije nanošenja ruža, razmažite preko njih malo kreme za ispucale usne ili balzama.
Na usne razmažite podlogu koristeći spužvicu za make-up tako da dospijete do svake i najmanje pukotine na površini.
Prije nanošenja ruža nanesite puder koji obično koristite za lice kako bi ruž dulje trajao.
Za iscrtavanje ravnih linija položite lakat na čvrstu podlogu. Započnite iscrtavajući Kupidov pregib na gornjoj usni, zatim pređite na tanku liniju na donjoj usni. Dovršite iscrtavajući krajeve linije na gornjoj usni.
Četkicom za usne ispunite područje između iscrtanih linija ružem. Pazite da ispunite sve i najmanje pukotine na površini. Otvorite usta, ruž nanesite i u kuteve usana.
Ruž će vam trajati dulje ako površinu prekrijte rupčićem. To će vašim usnama pružiti polumat izgled.
Foto: Yuri Arcurs/Shutterstock