Čišćenje hladnjaka može predstavljati mukotrpan posao, na koji se svaka domaćica psihički priprema. Čišćenje hladnjaka inače ne traje kratko te zahtijeva razne korake čišćenja. No, u nastavku vam donosimo kako možete u samo nekoliko minuta počistiti svoj hladnjak u potpunosti.
Započnite čišćenje hladnjaka s gornjom policom hladnjaka te počnite bacati svu pokvarenu hranu u smeće. Najbolje je da hranu vadite iz hladnjaka van, te na svakoj pogledate njezin rok trajanja. Nakon što svu hranu izvadite iz hladnjaka i sortirate, bacite se na čišćenje hladnjaka, odnosno mrlja u hladnjaku.
Nakon što ste hladnjak pripremili za čišćenje, napunite posudu s toplom vodom i umiješajte deterdžent za pranje posuđa. Nikad nemojte prati hladnjak s vrućom vodom, kako plastični dijelovi hladnjaka ne bi popucali.
Nakon što ste si pripremili vodu za pranje hladnjaka, posudu stavite blizu sebe i uzmite dvije čiste krpe za pranje. Jednu krpu koristite za pranje s tekućinom, a druga treba ostati suha za brisanje.
Na svaku policu u frižideru nanesite sapunicu, te je malo izribajte i ostavite sapunicu, a vi nastavite čistiti druge police u hladnjaku. Nakon što očistite sve police u hladnjaku, za kraj ih prebrišite sa suhom i čistom krpom.
Ako vam se prilikom čišćenja suha krpa uprlja, zamijenite je novom ili koristite papirnate ručnike. Nikako nemojte uprljanom krpom brisati čisti hladnjak, kako ne bi širili prljavštinu po njemu.
Nakon unutarnjeg čišćenja hladnjaka, prebacite se na vanjsko čišćenje hladnjaka pa tako s mokrom krpom i sapunicom kao i unutarnji dio hladnjaka očistite vanjski dio vrata hladnjaka, a posebice ručku na hladnjaku. Nakon što ste vrata hladnjaka dobro počistili, sa suhom i čistom krpom sve površine dobro pobrišite.
U čisti hladnjak možete vratiti hranu kojoj nije istekao rok valjanosti, ali je pažljivo i lijepo pospremite, kako bi vam u hladnjaku vladao red. Ako ste u hladnjaku držali neko posuđe, prije vraćanja u hladnjak ga operite.
Autor: A.Z., Foto: Piotr Marcinski/Shutterstock