Perilica za pranje posuđa je najdraži kućanski aparat svake domaćice, posebice nakon što se nakupi puno posuđa. Uz perilicu posuđa vaša kuhinja uvijek izgleda čisto, a posuđe je čisto u trenu, bez uništavanja vaših nokti i nježne kože na rukama. No, jeste li znali da perilica posuđa nije 100 posto učinkovita, ako je ne koristite ispravno?
Kako se to ne bi dogodilo, u nastavku vam donosimo neke od najvećih grešaka korištenja perilice za posuđe, koje trebate izbjegavati.
Nikada u perilicu za pranje posuđa ne smijte stavljati što je moguće više posuđa! Važno je da dobro raspodijelite i posložite prljavo posuđe, kako bi mlaz vode mogao oprati svako posuđe posebno, te kako se prolaz deterdženta za pranje posuđa ne bi blokirao.
Kao što smo već napomenuli, važan je raspored na koji slažete posuđe u perilicu posuđa pa je tako čaše najbolje i najpoželjnije stavljati između ostatka posuđa, stavljajući red posuđa, red čaša.
Ako imate ručno oslikano posuđe, nemojte ga nikako prati u perilici za pranje posuđa. Isto tako drveno posuđe nemojte nikako prati u perilici za posuđe, posebice ako je oslikano, jer će se sva boja skinuti pri toj temperaturi pranja.
Nikada u perilicu za pranje posuđa nemojte stavljati deterdžent za pranje posuđa, osim ako nije namijenjen za direktno stavljanje u mašinu među prljavo posuđe.
Kao što smo već napomenuli, u perilicu za pranje posuđa ne smijete stavljati previše posuđa, kako bi se posuđe u potpunosti opralo. Ako je perilica prenatrpana, posuđe neće biti dobro oprano, jer do svakog komada posuđa neće uspjeti doći voda.
Posuđe od inoxa nemojte miješati sa srebrnim posuđem, kako ni jedno od oba posuđa ne bi zahrđalo. Ovakvo posuđe je najbolje prati odvojeno.
Sada kada smo vam otkrili neke od načina pranja posuđa u perilici za pranje posuđa, sigurno više nećete imati problema s pranjem posuđa, a vaše posuđe će uvijek biti čisto, jednako kao i vaša kuhinja.
Autor: A.Z., Foto: Tovkach Oleg/Shutterstock