Kada u suknji izlazite iz auta važno je da djelujete graciozno i damski. To stvara ozračje samosvjesnosti, ženstvenosti i sigurnosti u sebe. Dobro isplaniran i izveden izlazak iz auta daje ton događanju na koje dolazite i može stvoriti odličan prvi dojam. Evo kako to učiniti. Naravno, koristite ovaj način i kada nosite haljinu ili minicu.
Kada niste vozač
- Pobrinite se da ste uz stranu pločnika prije nego se vrata otvore. Dama nikada ne izlazi na ulicu. Prebacivanje prema suprotnim vratima djeluje vrlo negraciozno i nespretno kada ste u suknji. Također, složite suknju prije nego auto stane.
- Pričekajte s izlaskom dok vam netko drugi ne otvori vrata – vaš muški pratilac ili vozač. Nemojte se micati iz svog položaja, okrenuti prema naprijed u autu dok se vrata posve ne otvore.
- Okrenite tijelo za punu četvrtinu, posve skupljenih nogu, i spustite oba stopala izvan auta. Nakon toga, ispružite ruku okrenutu ka stražnjoj strani auta kako bi primili ruku svog pratioca ili vozača. Drugom rukom čvrsto primite svoju torbicu.
- Oslonite se o ruku svog pomoćnika dok koristite trbušne mišiće i noge kako biste ustali. Pritisnite torbicu čvrsto uz trbuh kako ne biste koristili tu ruku kao pomoć.
Kada vi vozite
- Složite suknju u prikladan položaj. Izvadite ključeve iz komandne table i smjestite ih u svoju ručnu torbicu. Pridržite torbicu desnom rukom, smještajući je uz svoj trbuh.
- Otvorite vrata ispruženom lijevom rukom ne pomičući noge s mjesta. Prvo ih lagano odgurnite, zatim zahvatite rukom oko sredine da ih otvorite potpuno bez da se pretjerano istežete.
- Okrenite se za punu četvrtinu nasuprot vratima, držeći skupljene noge. Smjestite oba stopala van čvrsto na tlo. Nagnite se lagano naprijed i ispravite se posve pomoću svojih nogu.
- Pazite da se lagano nagnete prije ispravljanja kako ne biste udarili glavom o okvir vrata. Ne naginjite se previše kako ne biste izložili pogledu gornji dio dok ustajete i izlazite iz auta. Upotrijebite lijevu ruku ako je nužno da se odgurnete i izađete iz auta. Primite se lagano za okvir auta, a ne za vrata.
- Izbjegavajte naginjanje u stranu dok si sami otvarate vrata. U suknji to djeluje nespretno i neprirodno. Probajte nekoliko puta kada vas nitko ne gleda. Izvježbajte se.

A skidanje brisaca?